1500 Engelli öğretmen alımı için başvuru tarihleri açıklandı

Paylaş
 

Engelli öğretmen adaylarının merakla beklediği, 1500 engelli öğretmen adaylarının alımı için başvuru tarihi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı. İşte engelli öğretmen adaylarının 1500 engelli öğretmen alımı için başvuracağı o tarihler.

 

Geçtiğimiz aylarda açıklaması yapılan Şubat ayındaki 1500 engelli öğretmen alımına dair Milli Eğitim Bakanlığından bir açıklama daha geldi. Milli Eğitim Bakanlığının sosyal medya hesabından yapılan açıklamaya göre; 1500 engelli öğretmen ataması için yapılacak başvurular 21 – 24 Şubat 2017 tarihleri arasında alınacak.

Adaylar, “https://mebbis.meb.gov.tr” veya “http://ikgm.meb.gov.tr” adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu dolduracak. Çıktısı alınan başvuru formu ile istenen belgeler il milli eğitim müdürlüklerine onaylattırılacak.

Başvuruda adaylardan, lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, pedagojik formasyon ve 2016 yılı EKPSS sonuç belgesi ile engelli sağlık kurulu raporu istenecek, ayrıca halen herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadıklarına ilişkin beyanları da alınacak. Ataması yapılan engelli öğretmen adaylarının göreve başlama işlemleri esnasında, başvuruda istenilen belgeler ile öğretmenlik yapıp yapamayacaklarına ilişkin sağlık kurulu raporunu ibraz etmeleri gerekiyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan adaylardan başvuru esnasında muvafakat belgesi istenmeyecek ancak ataması yapılanlar, göreve başlama işlemleri esnasında bu belgeyi ibraz edecek. Atamalar, bakanlığın belirleyeceği tarihte adayların tercih ettiği illere ilan edilen kontenjan sınırlılığında, EKPSS puanı üstünlüğüne göre yapılacak. Ataması yapılan öğretmenlerin görev yerleri valiliklerce belirlenecek.

Bu haber 27 Ocak 2017 Saat: 10:11 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 3182 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak