2016 EKPSS Branş sıralaması yayımlandı

Paylaş
 

Engelli memur adaylarının ısrarla merak ettiği EKPSS branş sıralaması ısrarlı haberlerimiz ardından yayımlandı. Peki EKPSS branş sıralaması nereden ne şekilde bakılıyor? İşte detaylar

Nisan ayında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı ardından engelli memur adaylarının önemle merak ettiği konulardan birisi de EKPSS branş sıralaması oldu. Adaylar aynı branş çerçevesi içerisinde kaç kişi ile yarıştığını bilmesi gerektiğini de gerek Cumhuriyet Halk Partisi Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu’nun konuyu meclise getirdiğini haberleştirerek gerek ise sonuçların ardından 8 ay gibi bir süre geçmesine rağmen neden açıklanmadığını ifade eden haberlerimizde dile getirmiştik.

EKPSS branş sıralaması meclis gündeminde haberimiz için tıklayınız.
ÖSYM’den, EKPSS branş sıralaması mağduriyeti haberimiz için tıklayınız.

 

Yapmış olduğumuz haberler sonrasında ÖSYM gerekli olan açıklamayı yapmış ve engelli memur adaylarının merakla beklediği EKPSS branş bazında sıralamayı tekrardan düzenlemiştir.

Bu düzenleme ile birlikte adaylar kendi branşları çerçevesinde kaçıncı sırada olduklarını görebilecekler ve plan programlarını bu çerçevede rahatlıkla yapabileceklerdir. Peki merakla beklenen branş bazında sıralamaya nasıl bakılacaktır. İşte bu sorunun yanıtı.

* Adaylar EKPSS branş bazında sıralamalarını görebilmeleri için ilk önce ÖSYM nin sitesine “SİSTEME GİRİŞ” bölümünü veya “e-Devlet ile Giriş” bölümünü T.C. kimlik numaralarını / şifrelerini yazarak yapmaları gerekmektedir.

* Bir sonraki adımda adaylar Aday İşlemleri Sistemine otomatik olarak giriş yapacaklardır. Adaylar burada sol tarafta bulunan İşlemler bölümünün altında yer alan Başvurularım / Tercihlerim sekmesine tıklayıp Sınav Başvuruları arasında yer alan 2016-EKPSS yazan yere tıklamaları gerekmektedir.

* Ve son işlem.. Bu bölümde de adayların önüne gelen ekranda Branş Bazında Sıralama bölümüne tıklamaları gerekecektir. Adaylar Branş Bazında Sıralama bölümüne tıklayınca mezun olduğu bölüm ekrana seçili şekilde gelecektir. Adaylar burada bulunan alan / programlardan en fazla 40 adet seçebilirler. Daha sonra sayfanın alt kısmında yer alan “ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirmelerde kadrolu pozisyonlara yerleştirilen adaylar sıralamaya dahil edilmesin” seçeneğini “Hesapla” butonuna basarak güncel branş sıralamalarını görebileceklerdir.

 

Bu haber 13 Aralık 2016 Saat: 18:34 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 3538 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak