2017 Yılı EKPSS Yerleştirme Takvimi Açıklandı!

Paylaş
 

Engelli memur adaylarının merakla beklediği 2017 yılına ait Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Takvimi Devlet Personel Başkanlığı’nca açıklandı. 2017/Mart ayında atama yapılacak beklentisi içerisinde olan adaylar açıklanan tarih ile birlikte üzülecekler. İşte detaylar.

 

Devlet Personel Başkanlığı, hem Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) hem de Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) na ait 2017 yılında yapılacak olan yerleştirme takvimini açıkladı. Yapılan açıklama ile birlikte daha önce Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Engelli Milletvekili Bennur Karaburun tarafından dile getirilen 2017/Mart ayında atama yapılabileceği beklentisi belirtilen tarih ile birlikte de sona ermiş oldu. İşte Devlet Personel Başkanlığınca yapılan o açıklama

 

Bilindiği üzere, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin Ek 1’inci maddesinin ikinci fıkrasında “Devlet Personel Başkanlığınca, ÖSYM’nin de görüşü alınmak suretiyle her yılın Ocak ayında bir yerleştirme takvimi belirlenir ve ilan edilir.” hükmüne yer verilmiş olup, ilgili hüküm gereğince belirlenen 2017 yılı Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı merkezi yerleştirme takvimine aşağıda yer verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

 

2017 EKPSS YERLEŞTİRME TAKVİMİ

Tercih kılavuzunun ÖSYM Başkanlığına gönderilmesi

ÖSYM Başkanlığınca tercihlerin alınması

EKPSS Yerleştirme

19 Haziran 2017

12-21 Temmuz 2017

 

Bu haber 27 Ocak 2017 Saat: 9:38 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 4132 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak