Bakanın ‘ilk aylar’ kelimesi kafaları karıştırıyor !

Paylaş
 

Engelli memur adayları, 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) için ders çalışmalarına devam ederken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU’ nun geçen ay içerisinde yapmış olduğu açıklamalar kafaları karıştırmakta. İşte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU’ nun o açıklamaları ve engelli memur adaylarının tedirginlikleri.

 

SINAV STRESİ YERİNİ KARGAŞAYA BIRAKTI !

Engelli memur adayları kamu kurum ve kuruluşlarında engelli memur statüsünde görev alabilmek için 2016 EKPSS sınavına çalışmalarını devam ederken, bir yandan da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU’ nun geçtiğimiz ay içerisinde yapmış olduğu açıklamalar akılları karıştırmakta.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU, 3 Aralık 2015 tarihinde yani Dünya Engelliler Gününde Türk İş’in Büyük Anadolu Otel’de düzenlemiş olduğu 22.Olağan Genel katılmış ve burada engellilerin istihdamı ile ilgili bilgiler paylaşmıştı. SOYLU’ nun ifadeleri arasında bu zamana kadar yapılan engelli atamaları yer alırken 2016 yılının ilk aylarında da 4 bin engelli vatandaşın işe gireceği sözleri engelli memur adaylarının kafalarının karışmasına neden oldu.

Özellikle 2014 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına katılan engelli memur adayları, Bakan SOYLU’ nun ifade etmiş olduğu 2016 yılının ilk aylarında ifadelerinin ne anlama geldiğini sorgulamaktadırlar. Kaldı ki 24 Nisan 2016 tarihinde yeni bir Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı yapılacak iken SOYLU tarafından ifade edilen 2016 yılının ilk ayları ifadesi, 4 bin atamanın 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı öncesinde mi yoksa sonrasında mı yapılacağı sorusunu akıllara getirmekte.

Hal böyle olunca da 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girecek olan engelli memur adaylarının sınav öncesinde ders çalışmalarına motive olamamakta ve acaba sorularını kendilerine sormaktadırlar.

EngelliHaberleri.Net olarak, sosyal hayatta istihdam sorunu ile boğuşan engelli vatandaşları ikilemde bırakmamak adına, yapılan bu açıklamaların netlik kazanması için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU’ya çağrıda bulunuyor, ifade etmiş olduğu ‘2016 yılının ilk ayları‘ kelimelerine tüm engelli memur adayları adına bir açıklama getirmesini bekliyoruz.

Bu haber 07 Ocak 2016 Saat: 12:43 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1244 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak