Bakanlık hastaneleri uyardı, engellilere göre düzeltme yapın!

Paylaş
 

Engelli vatandaşlarımızın günlük yaşamda en büyük sorunlarından birisi de erişilebilirlik sorunu. Bir çok hizmetten mahrum olan engelli vatandaşlar özellikle kamu kurumlarında bu eksiklikleri çok fazla hissetmektedirler. Bunlardan birisi de hastaneler. Bir çok hastane engelli bireyler için erişilebilirlikten uzakta hizmet verirken Sağlık Bakanlığı duruma el attı ve hastanelerin bir üst kurumu olan Genel Sekreterliklere bir uyarı yazısı gönderdi. İşte Sağlık Bakanlığının o uyarı yazısı.

HANGİ HASTANE ENGELLİ BİREYE NE KADAR UYGUN BAKANLIK AÇIKLADI !

Engelli vatandaşlarımız özellikle kamu kurumlarının engelli bireyler için uygun düzenlemeler yapılmadığı için tam verimli kullanılamadığı konusunda şikayetçiler. Engelli asansörünün bulunmamasından, engelli odasının bulunmamasına kadar hastanelerde bir çok sorun ile karşılaşan engelli vatandaşların bu sorunlarına Sağlık Bakanlığı el attı ve hastanelerin bir üst kurumu olan Genel Sekreterliklerine uyarı niteliğinde bir yazı gönderdi.

Yazı ile birlikte illerde bulunan hangi hastanelerin ne kadarı engelli bireyler için uygun olup olmadığını da yayınlayan Sağlık Bakanlığı bu konuda göndermiş olduğu yazı ile engelli bireyleri bir nebze olsa da sevindirdi. İşte Sağlık Bakanlığının Genel Sekreterliklere göndermiş olduğu o yazı ve hangi hastanenin engelli bireylere ne kadar uyumlu olduğunu gösteren o tablo

Hangi hastanenin engelli bireyler için ulaşılabilir olup olmadığını öğrenmek için TIKLAYINIZ

121

 

Bu haber 18 Şubat 2016 Saat: 12:59 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1131 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak