Bennur Karaburun: EKPSS sonuçları için biraz sabır

Paylaş
 

Engelli memur adayları, EKPSS tercih sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmaması adına tepkilerini sosyal medya üzerinden Bursa Engelli Milletvekili Bennur Karaburun’a iletince, vekilden konuya ilişkin açıklama geldi. İşte detaylar.

ASLINDA TEPKİLER ÖSYM’YE

Engelli memur adayları, ÖSYM tarafından EKPSS tercih sonuçlarının açıklanmaması üzerine sabırlarının kalmadığını ifade ederek, durumu engelli istihdamı konusunda daha önceki dönemlerde de desteklerini esirgemeyen Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Engelli Milletvekili Bennur Karaburun’a sosyal medya üzerinden yazmış oldukları mesajlar ile ilettiler.

Gerek sonuçların açıklanmamasının getirdiği üzüntü, gerek ise hassasiyet nedeni ile konu ile ilgili taleplerini Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Karaburun’a ileten adaylar, vekili sonuçların açıklanmaması konusunda herhangi bir açıklama yapmaması nedeni ile eleştirirken, vekil Karaburun’dan konuya dair sosyal medya hesabından açıklama geldi.

Karaburun sosyal medya üzerinden EKPSS ile ilgili yapmış olduğu açıklama da şu sözlere yer verdi.

Yazılarınızı gerçekten üzülerek okuyorum. Aslında ben de çok sevgili engelli kardeşlerime bir tarih verip onların beklentileri olan “sadece bir tarihi” verebilmeyi çok isterdim. Ancak veremememin aslında sizlerinde bildiği bir sebebi var. Ben şimdiye kadar engelli kardeşlerime ne yalan söyledim, ne de yalancı çıkabilecek bir pozisyonda kalmadım. Net bildiğim ne varsa paylaştım. Malüm gündem birdenbire hiç beklemediğimiz olaylarla yoğunlaştı. Programların seyri değişti. Dolayısıyla herşey umulanın dışında gelişti. Bana gelen ilk tarihler Ağustos’un başındaydı ve verilen bu tarihin de gündeme göre değişebileceği yönündeydi. Ki tarih değişti… Sorarım size duyurduğumuz bu tarihte beklenen olmadığında, engelli kardeşlerim bana yalancı demeyecek miydi? Ne olur biraz daha sabır, Ak Partiyle değer bulmadık mı biz? Ak Parti her zaman bizimle değil miydi? Ak Parti gündemin yoğunluğundan dolayı tarih veremiyorsa bu verdiği sözlerinin arkasında durma çabasındandır. Ne olur bunları unutmayın…

Bu haber 18 Ağustos 2016 Saat: 9:50 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 2284 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak