Bu ilçe’de engellilere servis ücretsiz !

Paylaş
 

Engelli vatandaşlarımızın toplumda sosyal imkanlardan daha çok yararlanması ve kendilerini ifade edebilmesi adına gerek belediyeler gerek ise özel firmalar gerekli hassasiyeti göstermeye çalışırken İzmir Buca Belediyesi tarafından engellilere ücretsiz servis imkanı sunulmakta. Engellilere sunulan bu ücretsiz servis imkanı ile engelli vatandaşlar hastane, kamu kurumu ve gezilerde ücretsiz olarak seyahatleri gerçekleşiyor. İşte detaylar.

BUCA BELEDİYESİNDEN ENGELLİLERE ÖRNEK DAVRANIŞ

Engelli vatandaşlarımızın toplu yaşama alanında bir çok soru ve sorun ile boğuşurken bu sorunları en aza indirmek ve engellilerin toplum ile iç içe yaşantıları devam ettirmek adına çalışmalarda devam ediyor. İşte bu çalışmalara örnek gösterilecek belediye Buca Belediyesi.

İzmir’in Buca ilçesinde yaşayan engelli vatandaşların ulaşım sorunun gidermeyi hedefleyen Buca Belediyesi, bu sorun için 3 adet donanımlı araç ile ilçede yaşayan engelli vatandaşlara hizmet ediyor. Engelli vatandaşların hastane, kamu kurumları ve düzenlenen gezilerde ulaşımlarını ücretsiz sağlayan belediye engelli vatandaşları evlerinden alıp evlerine kadar bırakma sorumluluğunu da üstlenmiş durumda.

Mesai saatleri içerisinde işleyen sistem de engelli vatandaşlar hizmetten yararlanmak için randevu almak durumundalar. Bunun için ilçede yaşayan engelli vatandaşlar Şirinyer Engelliler Parkı Yetişkin Eğitim Merkezinin 0232 452 52 74 nolu telefon numaralarını aramaları yeterli.

Bu haber 11 Ocak 2016 Saat: 10:53 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1081 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak