DPB, Kamuda açık engelli kontenjan sayısını güncelledi

Paylaş
 

Devlet Personel Başkanlığının 2015 / Mayıs ayı verilerine göre kamu kurum ve kuruluşlarındaki açık engelli kontenjanı 24.355 iken bu rakam Devlet Personel Başkanlığınca güncellendi. 2015 / Kasım verilerine göre şu anda kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli memur sayısı, açık engelli kontenjan sayısının detayları haberimizde.

 

DPB, KAMUDA AÇIK ENGELLİ KONTENJAN SAYISINI DÜŞÜRDÜ

Bilindiği üzere engelli vatandaşlarımızın kamu kurum ve kuruluşlarında ‘engelli‘ statüsünde görev yapmaları Engelli Personel Seçme Sınavı’na girmelerine ve buradan alacakları puanlar neticesinde tercihlerde bulunarak atamalarının gerçekleşmesine bağlı. Daha önce Devlet Personel Başkanlığının 2015/Mayıs ayı verilerine göre kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli memur sayısı 37.031, açık engelli kontenjan sayısı ise 24.355 iken bu sayı 2015/1 EKPSS – Kura atamalarının gerçekleşmesi sonucunda güncellendi.

Devlet Personel Başkanlığının resmi internet sitesindeki Kasım /2015 ayı verilerine göre daha önce kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli sayısı 37.031 iken bu sayı 40.656’ya yükseldi.  Ayrıca 24.355 olan açık engelli kontenjan sayısı da 22.553’e düştü.

Bu yazının tüm hakları EngelliHaberleri.Net’e aittir. “www.engellihaberleri.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, yazının bir bölümü veya tamamı açık kaynak gösterilmek kaydıyla içeriklerde kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 20 Kasım 2015 Saat: 7:41 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 2717 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. KENAN MUTLU profil fotoğrafı KENAN MUTLU diyor ki:

    DEVLETE OKADAR MEMUR ALIMI YAPILDI AMA ENGELLİ SAYISI ARTACAĞI YERDE NASIL AZALIYOR BUNU BİRİ BANA AÇIKLASIN LÜTFEN.

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak