Engelli atamasında beklentiler karşılanmalı

Paylaş
 

Engelli memur adayları nefeslerini tutmuş 16 Aralık 2015 tarihinde yerleştirme sonuçları açıklanacak olan 2015/2 EKPSS / Kura ile Engelli Memur Yerleştirme kadrolarının açıklanmasını beklemekte. Bu süreç içerisinde de kişilerin akıllarında o soru yer almakta ! 25 bin boş engelli kadrosuna rağmen ya az kadro verilirse !

 

25 BİN BOŞ ENGELLİ KONTENJANI BULUNMAKTA

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU, 1 Kasım 26.Milletvekilleri seçiminden önce Adalet ve Kalkınma Partisinin Kayseri mitinginde engelli vatandaşlarımıza hitaben vermiş olduğu ‘yıl bitmeden bir engelli ataması daha yapılacak‘ müjdesi engelli memur adaylarınca sevinçle karşılanırken o tarihten itibaren verilecek olan kadro sayısı merakla beklenir oldu.

Devlet Personel Başkanlığının resmi verilerine göre şu anda boş engelli kontenjanı 25 bin civarında, bu sayıya 2015/Ekim ayı sonuna kadar kurumlardan gelmiş olan kadro sayısının da eklendiği düşünüldüğünde bu sayının daha da artacağı da engelli memur adaylarınca bilinmektedir. Hal böyle olunca mevcut boş engelli kontenjanının fazla olması sebebi ile yapılacak olan 2015/2 EKPSS – Kura atamalarında kadro sayısının yüksek olması tüm engelli memur adaylarının ortak istek ve beklentileri arasında yer almaktadır.

Devlet Personel Başkanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının bu konu üzerinde hassasiyetle durması, verilecek olası az kadro sayısının atanmayı bekleyen engelli memur adaylarını mağdur edecek bir davranış olduğu da bilinmesi gerekmektedir.

Bu yazının tüm hakları EngelliHaberleri.Net’e aittir. “www.engellihaberleri.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, yazının bir bölümü veya tamamı açık kaynak gösterilmek kaydıyla içeriklerde kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 09 Kasım 2015 Saat: 9:29 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 2502 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. KENAN MUTLU profil fotoğrafı KENAN MUTLU diyor ki:

    DAĞ FARE DOĞURMASIN DİYORDUK YİNE ÖYLE OLACAK SANIRIM. İNŞALLAH BU SEFERDE ÖNLİSANSA HAK TANIRLAR GEÇEN SEFERKİ GİBİ HEZİMETE UĞRATILMASIN TEK İSTEĞİMİZ EŞİT SAYIDA ALIM ADİL ALIM OLSUN. ÇÜNKÜ BİR ÖNCEKİ ALIMDA ORTAÖĞRETİM 3400 LİSANS 1200 ÖNLİSANS 720 ALIM OLDU AYRICA LİSANSTAN ZAMAN ZAMAN ALIMLAR YAPILDI. LÜTFEN YETKİLİLERE SESLENİYORUM ÖNLİSANSIN HAKKINI YEMEYİN. KİMSENİN HAKKINI YEMEYİN ADİL ALIM YAPILSIN. KADROLAR ADİL BİR ŞEKİLDE OLSUN..

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak