Engelli memur adayları tedirgin !

Paylaş
 

Atamayı bekleyen engelli memur adayları, Devlet Personel Başkanlığı tarafından bugün açıklanan 2051 adet 2016/2 KPSS tercih kadrolarını görünce tedirgin oldular. İşte detaylar.

 

5 MİLYON KPSS ADAYINA 2051 ADET KADRO !

Nisan ayında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı puanlarına göre atanmayı bekleyen engelli memur adayları geçtiğimiz günlerde Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’un TRT de yapmış olduğu açıklamalar sonrasında heyecanlı bekleyişleri artarak devam etmiş ve resmi bir açıklama beklemeye başlamışlardı.

Karaburun yapmış olduğu açıklamada, 2017 Mart ayında yeni bir engelli memur atamasının olacağı müjdesini verirken adaylar bu müjdeli haber sonrasında kadro sayısının kaç olacağını merakla bekliyorlardı. Ancak Devlet Personel Başkanlığı bugün 2016/2 KPSS tercih kadrolarını yayınlayınca adaylar KPSS için verilen 2051 adet kadroyu karşısında şaşkınlıklarını gizleyemediler.

5 milyon memur adayı için verilen 2051 adet kadro sayısı karşısında kendilerine de az sayıda engelli kadrosunun açılacağı düşüncesi içerisine giren engelli memur adayları şimdiden bu durumun yaşanmaması için ilgili kişi veya kurumlara seslenerek, Mart ayında yapılacağı ifade edilen engelli memur atamalarında açık olan engelli kadro sayısının dikkate alınarak yeterli sayıda kadro talep etmektedirler.

EngelliHaberleri.Net olarak da gerek Maliye Bakanlığı, gerek ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’a sesleniyor ve KPSS ye giren adayların yaşadığı hüsranı engelli memur adaylarının da yaşanması için engellilerimize 2017 Mart ayında yapılacak engelli atamasında yeterli sayıda kadro açılmasını talep ediyoruz.

Bu haber 16 Aralık 2016 Saat: 17:01 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 5449 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak