Engelli memur adaylarından, EKPSS takvimi değişiklik çağrısı

Paylaş
 

Engelli memur adayları, 2017 de EKPSS atamalarının Temmuz ayında değil Mart ayında yapılması için sosyal medya da tek yürek oldular ve taleplerini devlet büyüklerine iletmek için kamera karşısına geçtiler. İşte o görüntüler.

 

Bilindiği üzere engelli memur adaylarının kamu kurum ve kuruluşlarında devlet memuru olabilmeleri Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına girebilmeleri ve buradan alacakları puan ile atanabilmelerine bağlıdır.

Bu konuda geçtiğimiz aylarda TRT’nin radyo programına katılan Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur KARABURUN, engelli memur atamalarının 2017 Mart ayında yapılabileceği konusunda engelli memur adaylarına müjde vermiş ancak Devlet Personel Başkanlığınca geçtiğimiz günlerde açıklanan 2017 KPSS & EKPSS Yerleştirme Takvimi ile bu müjde yerini üzüntüye bırakmıştır.

Adaylar, verilen söz ve sözlerin yerine getirilmesini talep ederken bir çok engelli memur adayları bu taleplerini ilgili Milletvekili veya Bakanlıklara şimdiden dile getirmeye başladılar bile.

Bu bağlamda taleplerini her geçen gün duyurmaya çalışan engelli memur adayları sosyal medyada birlik olarak konu hakkındaki isteklerini ve EKPSS ile ilgili görüşlerini de kamera karşısına geçerek bildirmek istediler.

Adayların, engelli vatandaşlarımızın birçok soru ve sorunlarını dile getirdiği görüntülerde özellikle vurgulanmak istenilen ise istihdam sorunu. Engelli vatandaşlarımızın istihdam sorunlarını dile getiren engelli memur adayları EKPSS ile yıl içerisinde 2 atama yapılmasını da özellikle belirtmektedirler.

EngelliHaberleri.Net olarak, engelli memur adaylarının bu taleplerini destekliyor ve  daha çok engelli istihdamının yapılması adına söz verilen Mart ayı Engelli Memur Atamalarının yapılmasını ayrıca Haziran ayında mezun olabilecek engelli vatandaşlarımızın da olabileceği hususunu düşünüp 2018 Engelli Kamu Seçme Sınavı (EKPSS) öncesinde de bir atamanın daha yapılabilmesi gerektiğini yetkililere belirmek istiyoruz.

İşte engelli memur adaylarının EKPSS ile ilgili taleplerini belirttikleri o görüntüler.

Bu haber 01 Şubat 2017 Saat: 14:04 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 4009 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak