Engelli öğretmen adayları, kontenjana takıldı !

Paylaş
 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan 1500 engelli öğretmen atamasından çok adaylarca kendilerine verilen kontenjan sınırlaması konusu konuşulmakta. İşte engelli öğretmen kontenjanına takılan adaylarının sorunları.

 

ENGELLLİ ÖĞRETMEN ADAYLARI, KONTENJANA TAKILDI !

 

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 1500 engelli öğretmenin atamasını yaptı. Ataması yapılan engelli öğretmenler mutlu olurken atamalardaki bazı branşlara verilen kontenjan sınırlama konusu diğer engelli öğretmen adaylarınca eleştiri konusu oldu.

Kendilerine verilen kontenjan sınırlaması nedeni ile atanamadıklarını ifade eden engelli öğretmen adayları, MEB’ in kontenjanları kendilerinden alınan ön başvuruların gözetilmeksizin düzenlendiğini ifade ettiler.

Adaylar ayrıca, Başbakan Binali YILDIRIM’ ın geçtiğimiz günlerde 1500 kadroya o kadar engelli bulamadık sözlerine üzüldüklerini belirtirken, sorunun çözümü olarak da ön başvuruda alınan talepleri göstererek, açılan kontenjanların alınan ön başvurular doğrultusunda yapılmasını, böylelikle tüm engelli öğretmen adaylarının atanabilmelerinin sağlanacağını ifade etmektedirler.

Son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakan Binali YILDIRIM ve Milli Eğitim Bakanı İsmet YILMAZ’ e seslenen engelli öğretmen adayları kendilerine pozitif ayrımcılık yapılarak atamaların ön başvurulara uygun şekilde yapılmasını talep ettiler.

 

Bu haber 07 Nisan 2017 Saat: 16:21 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 4000 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak