Engelli Vekilden, engelli memur adaylarına atama müjdesi

Paylaş
 

Engelli memur adaylarını sevindiren haber Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Engelli Milletvekili Bennur KARABURUN’dan geldi. 2017/Mart ayında engelli memur ataması yapılacak. İşte detaylar.

 

Bilindiği üzere engelli öğretmen adaylarının Şubat ayında atamasının yapılacağı Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Engelli Milletvekili Bennur Karaburun tarafından sosyal medya aracılığı ile paylaşmış ve bu durum karşından engelli memur adaylarının da talepleri giderek artmıştı.

Bu talepler Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur Karaburun’un katılmış olduğu bir radyo kanalında yapmış olduğu açıklamalar ile mutlu son ile sonuçlandı.

Karaburun bugün sabah saatlerinde TRT Türkiyenin Sesi Radyosunda Meclis Gündemi adlı programa konuk oldu. Soruları cevaplayan Karaburun burada engelli memur adaylarına da önemli bir müjde verdi.

Karaburun’un yapmış olduğu açıklamada 2017 Mart ayında engelli memur alımının yapılacağını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte 2017 yılının Şubat ayında engelli öğretmen ataması, Mart ayında ise engelli memur ataması yapılmış olacak.

Ayrıca, 2017 / Şubat ayı içerisinde yapılacak olan engelli öğretmen atamaları sayısının, 2017/Mart ayı engelli memur alımı sayısına dahil edilmeyeceği, her iki atamanın birbirinden bağımsız olacağı bilgisi alınmıştır.

 

Bu haber 28 Kasım 2016 Saat: 11:38 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 4173 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak