Engelli vekilden, engelli öğretmen atamaları açıklaması

Paylaş
 

Engelli öğretmen adayları, Başbakan Bin Ali Yıldırım’ın geçtiğimiz hafta içerisindeki açıklamalarından sonra atamalar ile ilgili resmi bir açıklama beklerken, konuyu Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili Bennur KARABURUN sosyal medya üzerinden yapmış olduğu paylaşımlar ile değerlendirdi.

Engelli öğretmen adayları geçtiğimiz haftalarda Başbakan Bin Ali Yıldırım’ın katılmış olduğu bir televizyon programında, açığa alınan öğretmenlerin yerine engelli öğretmen adaylarının atanıp atanamayacağı tarzdaki soruya ılımlı bir yaklaşım sergilemiş ve atama bekleyen engelli öğretmen adaylarını sevindirmişti.

Gelinen süreç içerisinde konuyu bir çok kez sosyal medyaya taşıyan engelli öğretmen adayları, konu hakkında gerek resmi bir kurum gerek ise ilgili kişi veya bakanlıklardan bir açıklama beklemeye başlamışlardı.

Bu beklendiler karşısında Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Engelli Milletvekili Bennur KARABURUN’dan engelli öğretmen atamalarına dair sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. KARABURUN yapmış olduğu paylaşımlarda şunları söyledi;

Bu sabah Milli Eğitim Bakan Yardımcımızla görüşerek Engelli öğretmenlerimizle ilgili konuyu aktardım. Konudan haberdar olduklarını ancak yeni yapılan sözleşmeli alımlarında 4+2 yıl bulunduğu yerde çalışma şartı olduğu ve bunun engellilere uygulanamayacağı ancak şuan ki mülakatlardan sonra yeni bir çalışmanın yapılabileceğini söylediler. Yasama yılı açılışının ardından konunun takipçisi olacağım. Saygılarımla

Bu haber 21 Eylül 2016 Saat: 15:03 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 2274 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak