ÖSYM’den, EKPSS branş sıralaması mağduriyeti

Paylaş
 

Engelli memur adaylarının kamuda istihdamı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda almış oldukları puana bağlı iken ÖSYM’nin 8 ay önce yapmış olduğu EKPSS’ye ait branş sıralamasını yayımlamaması engelli memur adayları mağdur etmekte.

 

Günümüzde engelli memur adaylarının kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamına olanak veren tek sınav Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı. Hal böyle olunca da adaylar bu sınava aylar öncesinden çalışmaya başlayarak sınav sonunda iyi bir puan alıp atanmayı umut etmektedirler. Ancak adayların bu süreç içerisinde karşılaştıkları bir çok sorun bulunmaktadır ki bunlardan birisi de ÖSYM tarafından EKPSS’ ye ait branş sıralamalarının yayımlanmaması.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 24.04.2016 tarihinde tüm Türkiye genelinde yapılmış ve sonuçları ise 18.05.2016 tarihinde açıklanmıştı. Adaylar her bir atama döneminde almış oldukları puanlara göre branş sıralamalarını ÖSYM’nin sisteminden görmekte ve tercihlerini de bu doğrultuda yapmaktadırlar. Ancak ÖSYM engelli memur adaylarına yönelik 8 ay öncesinde yapılan 2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) ait branş bazında sıralamayı Aralık ayının ortasına gelmemize rağmen halen açıklamaması engelli memur adaylarını tedirgin etmektedir.

Adayların tercihlerini yapmalarında önemli bir rol oynayan sıralamalarının bilinmemesi adaylardaki tedirginlikleri daha da arttırmakta ve atamalar sonrasındaki güncel sıralamasını öğrenememektedir.

EngelliHaberleri.Net olarak ÖSYM’nin 2016 EKPSS’ ye ait branş sıralamalarını yayımlayarak engelli memur adaylarına daha fazla engel olmamaları talep ediyor, ayrıca adaylarına da bu mağduriyetlerine son verilmesi adına ÖSYM’ ni işleyişi yavaşlattığı için Kamu Denetçiliği Kurumuna, görev ve sorumluluklarını yapmadığı veya geciktirdiği için Kurum Başkanı Ömer DEMİR’î de Kamu Görevlileri Etik Kurumuna şikayet edebileceklerini hatırlatıyoruz.

Bu haber 07 Aralık 2016 Saat: 13:44 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 7220 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak