%73 engelli eş mağduru

1
Paylaş
 

Engellilerin sosyal hayatta çekmiş oldukları çile bitmek bilmiyor. Bunlardan birisi de İzmir’in Karşıyaka ilçesinde gerçekleşti. %73 engelli Servet SESOĞLU’başına gelenler haberimizde.

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde çeşitli nedenlerden dolayı iki bacağının da diz altından kesilmesi nedeni ile 2010 yılından sonra engelli bakım ücreti eşine verilmeye başlanıldı. Ancak Servet SESOĞLU’nun 73 yaşındaki eşi Hüseyin SESOĞLU’nun maaşı 1.080 liradan fazla olduğu için devlet Servet SESOĞLU’na vermiş olduğu engelli evde bakım ücretini kesti. Bunun yanında birde borç çıkarttı.

Durumu şaşkınlıkla karşıladığını belirten Hüseyin SESOĞLU, mahalleden bir komşularının şikayeti üzerine işlemin başladığını belirterek hala 1.300 liralık bir borç ödediklerini ifade ediyorlar.

Olayı üzüntü ile anlatan eş Hüseyin SESOĞLU daha eşinin kalp rahatsızlığı olduğunu belirterek, eşimin kalp rahatsızlığı nedeni ile bacağından alınan damar kalbine takıldı ve sağlığına kavuştu. Ancak daha sonra önce çeşitli yıllarda önce sağ daha sonra da sol ayağının kangren olması nedeni ile bacakları kesildi. Eşime verilmesi gereken engelli evde bakım ücreti tarafıma veriliyordu ancak ne olduysa şikayet sonrasında oldu diye yaşananlara isyan etti.

Bu haber 15 Haziran 2015 Saat: 6:24 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1113 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak