Sahte raporlarla ‘engelli memur’ olacaklardı !

Paylaş
 

Engelli vatandaşlarımızın en büyük sorunu istihdam iken, bu durumu kullanmak isteyen ve sahte raporlarla işe girmek isteyen kişilerin var oluş düşüncesi bile engelli vatandaşlarımızı üzmeye yetiyor. Bu doğrultuda gelen ihbarları değerlendiren emniyet ekipleri sahte diplomalarla ilgili bir operasyon düzenledi. İşte detaylar

 

SAHTE RAPORLARLA GERÇEK ENGELLİLERE MAĞDUR OLUYOR

Engelli vatandaşlarımızın sorunlarından birisi istihdam edilememe iken bir başka sorunda sahte engelli raporlarla gerçek engellilerin haklarının mağdur edilmesi. Bu doğrultuda alınan ihbarları değerlendiren İstanbul Mali Suçlarla mücadele ekiplerinin harekete geçmeleri neticesinde Zeytinburnu, Beylikdüzü, Bağcılar, Kartal, Beyoğlu ve Kadıköy’de 6 adrese operasyon düzenlediler.

Ekiplerin baskını sonucunda 24 kişi gözaltına alınırken, yapılan aramalar neticesinde 58 adet sahte sağlık kurulu raporu ele geçirildi. Ayrıca çetenin belgeleri incelemesi sonucunda ÖTV indiriminden yararlanmak için düzenlenen sahte raporlar da kayıt altına alındı.

Bu haber 11 Ocak 2016 Saat: 11:16 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1198 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir adet yorum var.

  1. KENAN MUTLU profil fotoğrafı KENAN MUTLU diyor ki:

    BİDE EKPSS ÖNCESİ ENGELLİ RAPORU ALIP İŞE YERLEŞTİKTEN SONRA BU RAPORLARIN KONTROL SÜRELERİ GEÇENLER VAR. HALA BELEDİYELERDE VE BAKANLIKLARDA RAPORU KONTROL SÜRESİ GEÇMİŞ OLAN YÜZLERCE KİŞİ VAR. BİR DÖNEM ENGELLİ OLUP ŞUAN DÜZELMİŞ FAKAT ENGELLİ OLARAK KADRODA ÇALIŞANLAR KONTROLE GÖNDERİLSİN VE BU KİŞİLERİN İÇERİSİNDE VERGİ İNDİRİMİ ALMAYIP ÇALIŞANLAR MEVCUT. GEREKLİ KİŞİLER TESPİT EDİLİP VERGİ İNDİRİMİNE BAŞVURULARAK GERÇEK ENGELLİ OLUP OLMADIĞI ORTAYA ÇIKMALIDIR. BÖYLECE ENGELLİNİN KADROSUNU ZAPT ETMESİNLER. LÜTFEN TÜM BİRİMLERE YAZI GÖNDERİLİP RAPORUNUN KONTROL SÜRESİ GEÇENLER RAPORLARINI YENİLETMELİDİR.
    SN EDİTÖR BU KONU İLE İLGİLİ HABER YAPILMASI KONUSUNDA YARDIMLARINIZI RİCA EDERİM.

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak