Seçim bildirgelerinde “engelli atamalarını” unutmayınız!

Paylaş
 

Bilindiği üzere 1 Kasım 2015 tarihinde Milletvekili seçimleri olacak. Siyasi partilerde seçim öncesi hazırlıklar devam ederken bu hazırlıkların en yoğun bölümü ise seçim bildirgeleri yer alacak. Engelli memur adayları ise seçim bildirgelerinde unutulmamak istiyorlar. İşte 1 Kasım seçimlerinde engelli memur adaylarının istekleri.

ENGELLİ MEMUR ADAYLARI SEÇİM BİLDİRGELERİNDE YER ALMAK İSTİYOR

Yaklaşan seçim zamanı siyasi partiler seçim için hazırlıklarına son sürat devam ederken bu hazırlıklardan en çok ta seçim bildirgeleri nasibini alıyor. Hemen hemen bütün siyasi partiler seçim bildirgeleri ile vatandaşlardan oy talep edecek olmaları yüzünden hazırlanacak olan seçim bildirgeleri büyük önem taşımakta.

Geçtiğimiz 7 Haziran 2015 seçimlerinde bir çok kesim siyasi partilerin seçim beyannamelerinde yer alırken “engelli” vatandaşlarımızın seçim bildirgelerinde yer almaması tüm engelli vatandaşlarımızca üzüntü ile karşılanmıştı. Bu seçimlerde de aynı üzüntüyü yaşamak istemeyen engelli vatandaşlar başta istihdam olmak üzere bir çok konuda mevcut olan eksikliklerin düzeltilmesini bekliyorlar.

Bu eksikliklerinden birisi de hiç şüphesiz ki engelli memur açığının çok fazla olması. Devlet Personel Başkanlığının istatistiki verilerine göre yaklaşık 25 bin olan boş engelli memur açığı kadrosunun seçimlerden önce yapılacak olan “engelli ataması” ile dolmasını talep eden engelli memur adayları bu müjdeyi siyasi partilerin seçim bildirgeleri ile duyurulmasını bekliyorlar.

Artık kendilerine olan öz güvenin yerine gelmesini ve kamuda istihdam edilmeyi talep eden engelli vatandaşlar kamuda halen %3 olan engelli memur çalıştırma zorunluluğunun %5 ‘ çıkarılması da talep edilen ve beklenilen bir diğer haklı istekler arasında yer almaktadır.

Siyasi parti liderlerinin engelli vatandaşlarımızın bu haklı taleplerine kulak vereceğini ve bu hafta içerisinde açıklayacakları seçim bildirgelerinde engelli vatandaşları unutmayacaklarını umut ediyoruz.

Bu yazının tüm hakları EngelliHaberleri.Net’e aittir. “www.engellihaberleri.net” biçiminde aktif bağlantı kurulabilir, yazının bir bölümü veya tamamı açık kaynak gösterilmek kaydıyla içeriklerde kullanılabilir. Açık kaynak göstermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır. ©

Bu haber 30 Eylül 2015 Saat: 8:22 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1395 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak