Sesini duyurdu, malulen engelli emekliliğine kavuştu

Paylaş
 

Mersin’de yaşayan Kenan ÖZALP genetik Huntington hastalığına yakalandı, hastalığı ilerleyince yatağa mahkum olan ÖZALP engelli raporu aldı ancak ne olduysa bu rapordan sonra oldu. Önce malulen emekli oldu daha sonra da emekliliği iptal edildi. İşte detaylar.

ÖNCE İPTAL SONRA DEVAM

Kenan ÖZALP Mersin’de yaşayan ve genetik Huntington hastalığına yakalanan bir kişi. ÖZALP hastalığı nedeni ile yatalak duruma geldi ve evinden çıkamaz oldu. Daha sonra bu rahatsızlığı ile emekli olunabileceğini öğrenen ÖZALP malulen emekli olmak için müracaat da bulundu. %90 engelli oranı ile emeklilik için müracaat eden Mersinli ÖZALP’e mevcut raporu ile malulen engelli maaşı bağladılar. Ancak ne olduysa bundan sonra oldu.

Malulen emeklilik maaşını alabilmesi için belirli periyotlarda raporunu yenilemesi gereken ÖZALP engelli raporunu yenilemeyince 5 ay önce malulen engelli maaşı kesildi. Durum karşısında çaresiz olan ve sıkıntılar yaşayan ÖZALP sesini medya aracılığı ile duyurarak yetkililerden yardım talebinde bulundu.

Yaşadığı sıkıntıları duyan yetkililer ÖZALP’in engelli raporunu tekrardan değerlendirme altına aldılar ve jet hızı ile kesilen malulen engelli maaşını tekrardan bağladılar. Ayrıca kesilen 5 aylık malulen engelli maaş tutarını da alan ÖZALP keşke mağdur edilmeden önce bu işlemlerin olmasını belirtti.

Bu haber 06 Kasım 2015 Saat: 11:27 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1211 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak