Taşeron işçiler, Başbakan’dan müjde bekliyor

Paylaş
 

Geçtiğimiz aylarda gerek Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman SOYLU gerek ise Maliye Bakanı Naci AĞBAL’ ın taşeron işçiler için işaret etmiş olduğu 21 Mart süreci dün yaşandı ve tüm taşeron işçilerin gözü yapılan Bakanlar Kurulu toplantısındaydı. Toplantı arasında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve hükumet basın sözcüsü Numan KURTULMUŞ ‘taşeron işçilerin kadroya geçirilmesi’ hakkında net bir açıklamada bulunmaması gözleri Adalet ve Kalkınma Partisinin bugün yapılacak olan grup toplantısına çevirdi. İşte detaylar.

 

‘TAŞERON İŞÇİYE KADRO’ KONUSUNDA NET AÇIKLAMALAR YAPILMADI

Dün taşeron işçiler için belki de hayatlarının en önemli günlerinden biriydi. 26. hükumetin vermiş olduğu sözler arasında yer alan ‘taşeron işçiye kamuda istihdam’ konusu dün itibari ile Meclise sevk edilmesi bekleniyordu. Bu konuda bütün gün hükumet kanadından gelecek olan müjdeli haberi bekleyen taşeron işçileri beklediği o müjdeli haberi duyamadı.

Yapılan Bakanlar Kurulu toplantısı dün saat 11:50 civarında başladı ve yaklaşık 10,5 saat sürdü. Toplantı arasında saat 18:30 gibi açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan KURTULMUŞ Meclise 52 maddelik bir paket sunduklarını, 3 konu üzerinde ise görüşmelerin devam ettiğini belirti. Görüşülen 3 konudan birisinin taşerona kadro diğer iki konu ise sağlıkla ilgili düzenlemeler ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının sorunlarının çözülmesi olduğunu belirten KURTULMUŞ taşerona kadro konusunda ise başka bir açıklamalarda bulunmadı.

Toplantı 22:40’da bitti ancak toplantı sonrasında da herhangi bir açıklamanın gelmemesi taşeron işçilere ‘acaba’ sorusunu sordurttu.

AK PARTİ GRUP TOPLANTISINDA AÇIKLAMA OLABİLİR 

Yapılan toplantı sırasında ve sonrasında herhangi bir açıklamanın yapılmaması taşeron işçilerin gözlerini bugün yapılacak ve saat 11:15’de başlayacak olan Adalet ve Kalkınma Partisi grup toplantısına çevrilmesine neden oldu. Sosyal medya’da ise açıklamaların Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU tarafından bizzat yapılacağı konuşulan konular arasında.

Bu haber 22 Mart 2016 Saat: 9:25 tarihinde yayımlandıve şu ana kadar 1258 kez okundu.
  • Site Yorum
  • Facebook Yorum

Bir yorum bırak

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Bir yorum bırak